Welke fouten moet je vermijden bij omnichannel?

Bij het implementeren van omnichannel maken bedrijven vaak dezelfde fouten die leiden tot gefrustreerde klanten, verspilde budgetten en gemiste kansen. De vijf grootste valkuilen zijn gefragmenteerde systemen, ontbrekende klantdata-integratie, inconsistente communicatie tussen kanalen, gebrek aan medewerkerstraining, en het negeren van klantvoorkeuren. Deze fouten ontstaan meestal door onderschatting van de technische complexiteit en het vasthouden aan verouderde werkwijzen, wat resulteert in een slechte klantervaring en hogere operationele kosten.

Wat zijn de grootste omnichannel-fouten die bedrijven maken?

De vijf meest voorkomende omnichannel-fouten zijn: gefragmenteerde systemen zonder centrale aansturing, ontbrekende klantdata-integratie tussen kanalen, inconsistente communicatie waarbij klanten verschillende antwoorden krijgen, onvoldoende getrainde medewerkers die het systeem niet begrijpen, en het negeren van klantvoorkeuren voor bepaalde communicatiekanalen.

Deze fouten ontstaan vaak doordat bedrijven omnichannel zien als een technisch project in plaats van een fundamentele verandering in klantbenadering. Gefragmenteerde systemen ontstaan wanneer verschillende afdelingen hun eigen tools kiezen zonder overkoepelende strategie. Je ziet dan dat de klantenservice andere software gebruikt dan marketing, waardoor klantinformatie versnipperd raakt.

Het gebrek aan data-integratie betekent dat klanten bij elk contact opnieuw hun verhaal moeten vertellen. Een klant die eerst via chat contact had en later belt, moet alles opnieuw uitleggen omdat de informatie niet gedeeld wordt tussen kanalen. Dit frustreert niet alleen klanten maar verhoogt ook de afhandelingstijd.

Inconsistente communicatie ontstaat wanneer verschillende kanalen andere informatie geven. De website zegt iets anders dan de klantenservice, en social media geeft weer een ander antwoord. Dit ondermijnt het vertrouwen en professionaliteit van je organisatie.

Medewerkerstraining wordt vaak onderbelicht. Teams krijgen nieuwe tools maar niet de tijd om deze goed te leren gebruiken. Het resultaat: ze vallen terug op oude werkwijzen en gebruiken maar een fractie van de mogelijkheden.

Waarom lukt omnichannel vaak niet bij legacy systemen?

Legacy systemen zoals Avaya en Mitel missen de moderne architectuur voor echte omnichannel-integratie. Ze hebben beperkte API-mogelijkheden, werken met gesloten data-silo’s, en vereisen kostbare custom-koppelingen die vaak instabiel zijn. Deze technische beperkingen maken het praktisch onmogelijk om een naadloze klantervaring te creëren zonder volledige systeemvervanging.

Het grootste probleem met legacy telefonie-systemen is hun monolithische architectuur. Deze systemen zijn gebouwd in een tijd waarin telefonie het enige kanaal was. Moderne kanalen zoals WhatsApp, chat of social media zijn later als losse modules toegevoegd, zonder echte integratie op data-niveau.

Data-silo’s vormen een fundamenteel obstakel. Elk communicatiekanaal houdt zijn eigen klantgegevens bij zonder deze te delen. Je krijgt dan situaties waarbij de chatgeschiedenis niet zichtbaar is tijdens een telefoongesprek, of waar e-mailcorrespondentie niet gekoppeld is aan telefonische contacten.

API-beperkingen maken integratie met moderne systemen complex en duur. Oudere systemen bieden vaak alleen basis-functionaliteit via hun API’s, als ze die al hebben. Real-time synchronisatie van klantdata tussen kanalen wordt daardoor technisch onhaalbaar of extreem kostbaar.

Patchwork-oplossingen lijken aanvankelijk goedkoper maar kosten uiteindelijk meer. Bedrijven proberen met middleware en custom-koppelingen hun legacy systemen aan elkaar te knopen. Dit resulteert in fragiele constructies die veel onderhoud vragen en bij elke update kunnen breken.

Hoe voorkom je dat klanten hun verhaal moeten herhalen?

Voorkom herhaling door unified customer profiles te implementeren waarbij alle klantinteracties centraal opgeslagen worden. Combineer dit met real-time data synchronisatie tussen kanalen, automatische context-overdracht bij kanaelwisseling, en train medewerkers om klantgeschiedenis actief te raadplegen voordat ze een gesprek starten.

Een unified customer profile is de basis voor naadloze klantovergangen. Dit centrale profiel bevat alle interacties, ongeacht het kanaal. Wanneer een klant van chat naar telefoon overschakelt, ziet de agent direct de volledige geschiedenis inclusief het chatgesprek van vijf minuten geleden.

Real-time synchronisatie zorgt ervoor dat informatie direct beschikbaar is in alle kanalen. Dit vereist een moderne architectuur waarbij alle kanalen dezelfde database gebruiken in plaats van eigen kopieën bij te houden. Updates in het ene kanaal zijn meteen zichtbaar in alle andere.

Context-behoud gaat verder dan alleen data delen. Het betekent dat het systeem begrijpt waar de klant mee bezig was en dit doorgeeft. Als iemand online een retourformulier half invulde en dan belt, weet de agent dit en kan direct verder helpen zonder opnieuw te beginnen.

Training is onmisbaar voor succes. Medewerkers moeten leren om altijd eerst de klantgeschiedenis te bekijken. Ze moeten de tools kennen om snel relevante informatie te vinden. En belangrijker: ze moeten begrijpen waarom dit zo belangrijk is voor de klantervaring.

Wat is het verschil tussen multichannel en echte omnichannel?

Multichannel biedt meerdere communicatiekanalen die los van elkaar functioneren, terwijl omnichannel deze kanalen volledig integreert tot één naadloze ervaring. Bij multichannel moet je bij elk kanaal opnieuw beginnen, bij omnichannel wordt je gesprek voortgezet ongeacht welk kanaal je kiest, met behoud van alle context en geschiedenis.

Het fundamentele verschil zit in de mate van integratie. Multichannel is als een warenhuis met verschillende afdelingen die niet met elkaar communiceren. Je kunt bij elke afdeling terecht, maar ze weten niet wat er bij de andere gebeurt. Omnichannel is als één groot team dat samenwerkt, waarbij iedereen toegang heeft tot dezelfde informatie.

Voor klanten betekent multichannel frustatie. Ze mailen over een probleem, bellen later voor een update, en moeten alles opnieuw uitleggen. De klantenservice weet niet van de mail, de mailbeantwoorder weet niet van het telefoongesprek. Elk contact staat op zichzelf.

Omnichannel creëert een vloeiende ervaring. Start je een chat maar moet je weg? Geen probleem, je belt later en de agent ziet direct waar je gebleven was. Je hoeft niets te herhalen, de context blijft behouden. Dit is wat klanten tegenwoordig verwachten.

Veel bedrijven denken dat ze omnichannel zijn omdat ze meerdere kanalen aanbieden. Maar zonder echte integratie op data- en procesniveau blijf je multichannel. De technische en organisatorische veranderingen voor echte omnichannel zijn ingrijpend: geïntegreerde systemen, gedeelde databases, uniforme processen en een andere manier van werken.

Welke omnichannel-fouten kosten het meeste geld?

De duurste omnichannel-fouten zijn: vasthouden aan verouderde systemen met oplopende onderhoudskosten, dubbele licenties door overlappende tools, gemiste verkopen door slechte kanaalintegratie, inefficiënte processen die extra personeel vereisen, en het missen van automatiseringsmogelijkheden die concurrenten wel benutten.

Vasthouden aan legacy systemen lijkt goedkoop maar wordt steeds duurder. Onderhoudskosten stijgen jaarlijks, specialistische kennis wordt schaarser en duurder, en beveiligingsrisico’s nemen toe. Ondertussen mis je de efficiencywinst die moderne systemen bieden. De technische schuld loopt elke maand verder op.

Dubbele licentiekosten ontstaan wanneer verschillende afdelingen eigen tools aanschaffen die overlappen in functionaliteit. Marketing heeft een chatoplossing, klantenservice een andere, en IT weer een derde voor interne communicatie. Je betaalt drie keer voor vergelijkbare functionaliteit zonder de voordelen van integratie.

Gemiste verkoopmomenten door slechte kanaalintegratie zijn een verborgen kostenpost. Een klant die online interesse toont maar bij het bellen een andere medewerker krijgt die niets van deze interesse weet, haakt vaak af. De verkoper moet het hele verkoopproces opnieuw opstarten in plaats van door te bouwen op eerdere interacties.

Inefficiënte processen dwingen je meer mensen in te zetten dan nodig. Zonder goede integratie doen medewerkers veel handmatig werk: informatie overzetten tussen systemen, klantgegevens opzoeken in verschillende databases, of collega’s bellen voor informatie die automatisch beschikbaar zou moeten zijn.

Hoe kan Pegamento helpen bij het vermijden van omnichannel-valkuilen?

Wij helpen organisaties met bewezen omnichannel-transformatie door slimme combinatie van standaard bouwblokken in plaats van kostbaar maatwerk. Onze aanpak integreert legacy systemen zoals Avaya en Mitel naadloos met moderne omnichannel-mogelijkheden, waarbij AI-gedreven automatisering de klantervaring verbetert zonder dat je alles in één keer hoeft te vervangen.

Onze kracht zit in het combineren van bewezen technologieën tot oplossingen die perfect aansluiten bij jouw situatie. We gebruiken geen dure maatwerk-ontwikkeling maar configureren slimme standaardmodules die naadloos samenwerken. Dit betekent snellere implementatie, lagere kosten en bewezen betrouwbaarheid.

Voor organisaties met Avaya of Mitel systemen bieden we een gefaseerde migratie. Je hoeft niet alles in één keer te vervangen. We integreren moderne omnichannel-functionaliteit met je bestaande telefonie, waardoor je direct profiteert van verbeterde klantervaring terwijl je rustig toewerkt naar volledige modernisering.

Onze Agentic AI gaat verder dan traditionele automatisering. Dit zijn zelfdenkende assistenten die niet alleen instructies opvolgen maar zelfstandig initiatief nemen. Ze herkennen patronen in klantgedrag, suggereren proactief oplossingen en leren continu van elke interactie.

Als ISO 27001 gecertificeerde partner garanderen we de hoogste beveiligingsstandaarden. Daarnaast zijn we ISO 9001 en ISO 26000 gecertificeerd, wat onze focus op kwaliteit en maatschappelijke verantwoordelijkheid onderstreept. Met alles onder één dak – van ontwikkeling tot beheer – heb je één aanspreekpunt voor je complete omnichannel-omgeving.

Veelgestelde vragen

Hoe lang duurt een typische omnichannel-implementatie en wat zijn realistische mijlpalen?

Een complete omnichannel-transformatie duurt gemiddeld 6-12 maanden, afhankelijk van je huidige systemen en organisatiegrootte. Begin met quick wins zoals het koppelen van e-mail en chat (4-6 weken), voeg daarna telefonie-integratie toe (2-3 maanden), en werk toe naar volledige data-unificatie. Plan elke 3 maanden een evaluatiemoment om de voortgang te meten en bij te sturen waar nodig.

Welke KPI's moet ik gebruiken om het succes van mijn omnichannel-strategie te meten?

Meet vooral First Contact Resolution (FCR), Customer Effort Score (CES), en Channel Switch Rate. FCR moet stijgen naar minimaal 70% omdat agents complete klantinformatie hebben. CES daalt significant wanneer klanten niet meer hoeven te herhalen. Channel Switch Rate laat zien of klanten naadloos tussen kanalen bewegen - een lage switchrate met hoge klanttevredenheid duidt op succesvolle omnichannel.

Wat kost omnichannel-software gemiddeld en hoe bereken ik de ROI?

Reken op €50-150 per agent per maand voor moderne omnichannel-software, exclusief implementatie. ROI bereken je door kostenbesparing (20-30% minder afhandelingstijd), hogere conversie (15-25% meer verkoop door betere klantinzichten), en lagere churn te combineren. De meeste organisaties zien break-even binnen 12-18 maanden, vooral door efficiëntere processen en minder dubbele systemen.

Hoe overtuig ik mijn team om écht omnichannel te gaan werken in plaats van oude gewoontes?

Start met ambassadeurs uit verschillende teams die early adopters worden en successen delen. Maak de voordelen concreet: toon hoe agents tijd besparen doordat klantinfo direct beschikbaar is. Organiseer wekelijkse 'omnichannel wins' sessies waar teams positieve klantervaringen delen. Koppel bonussen aan omnichannel-KPI's zoals klantgeschiedenis-gebruik en cross-channel samenwerking.

Welke beveiligingsrisico's moet ik in de gaten houden bij omnichannel-integratie?

Let vooral op data-lekken tussen kanalen, ongeautoriseerde toegang tot unified customer profiles, en API-beveiligingslekken bij systeemkoppelingen. Implementeer role-based access control (RBAC), versleutel data in transit én at rest, en voer maandelijks penetratietests uit op nieuwe integraties. Zorg voor audit trails die precies laten zien wie wanneer welke klantdata heeft ingezien.

Kan ik omnichannel stapsgewijs implementeren of moet alles in één keer?

Stapsgewijze implementatie is niet alleen mogelijk maar vaak verstandiger. Start met je hoogvolume kanalen (meestal e-mail en telefonie), creëer eerst een unified view zonder direct alle processen aan te passen. Voeg per kwartaal een kanaal toe, test grondig, en train medewerkers per fase. Deze aanpak vermindert risico's, spreidt kosten, en geeft teams tijd om te wennen aan nieuwe werkwijzen.

Meer blogs

Download hier de whitepaper

Verdiep je kennis met de whitepapers van Pegamento.

Joost Schaap-Account manager Pegamento

Joost Schaap

Senoir Account Manager

Als een klant contact opneemt met een organisatie omdat deze een klacht heeft dan is het cruciaal dat de medewerker van de organisatie begint met goed te luisteren. Wat betekent deze klacht voor de klant en ook voor de eigen organisatie? Hoe is deze klacht op te lossen? Nadat er goed geluisterd is heeft de medewerker de juiste informatie nodig zodat er een oplossing kan worden geboden.

Dit stuk is geschreven door Joost Schaap, werkzaam als Account Manager bij Pegamento.

Tim Treurniet-AI-developer Pegamento

Tim Treurniet

Designer of Intelligent Systems

Echte jeugdhelden heb ik nooit gehad. Maar achteraf gezien, geloof ik dat figuren als Willie Wortel of Dexter’s lab misschien wel invloed op mij hebben gehad. Ik krijg energie van het echt zelf maken van innovatieve en nuttige producten. Niets zo leuk als het effect zien van een project waarmee een saaie taak geautomatiseerd is, of een complex proces opeens toegankelijk geworden is.

Een mooi bruggetje naar mijn foto is het fysieke aspect van mijn werk. Door te werken met beeldherkenning ben ik vaak heel direct verbonden met de fysieke wereld en is mijn werk meer dan enkel programmeren. Onze beeldherkenningssoftware waarborgt bijvoorbeeld de veiligheid op bruggen, volgt spelers op een voetbalveld of gebruikt je eigen smartphone om jezelf accuraat te meten. Deze combinatie tussen fysiek en digitaal zorgt voor variatie en extra uitdaging. Voor mij zijn dit de belangrijkste redenen voor mijn interesse en enthousiasme in wat ik doe!

Dit stuk is geschreven door Tim Treurniet, werkzaam Designer of intelligent systems bij Pegamento.

Vera van der Plas-UI-UX designer

Vera van der Plas

UI/UX Designer

Als UX/UI designer houd ik mij dagelijks bezig met het omzetten van complexe data naar gebruiksvriendelijke visualisaties. Dit alles afgetopt met een digitaal likje verf wat de aandacht van de bezoeker moet trekken om in actie te komen.

Eén van de interessante kanten van dit vakgebied vind ik de effecten die kleine aanpassingen, zowel tekstueel als visueel, kunnen hebben op de conversie. De psychologische impact die een simpele achtergrondkleur van een CTA-knop heeft op ons gedrag is groot. Die kleur kan namelijk bepalen of jij dat product wel of niet gaat kopen.

Wat wij zien en hoe onze hersenen deze informatie verwerken en interpreteren fascineert mij. De mogelijkheden om potentiële klanten onbewust te wijzen in de door jouw gekozen richting zijn eindeloos. 
Ik hoop mijn expertise in de toekomst vaker toe te passen binnen onze oplossingen.

Dit stuk is geschreven door Vera van der Plas, werkzaam als UX/UI Designer bij Pegamento.

Fouad Rahaoui-Finance Pegamento

Fouad Rahaoui

Financial Controller

Een Financial Controller moet binnen een bedrijf niet alleen een expert zijn op het gebied van Finance. Je moet ook kennis hebben van de laatste IT-ontwikkelingen. Want die gaan ook in de wereld van Finance heel erg snel.

Bij Pegamento kan ik alles leren over de laatste IT-ontwikkelingen. Zoals de laatste ontwikkeling op het gebied van Machine learning and deep learning.

Via deze toepassingsgebieden kan ik als Financial Controller de financiële bedrijfsprocessen binnen Pegamento verder automatiseren en verbeteringen doorvoeren voor de automatische verwerking van financiële gegevens.

Dit stuk is geschreven door Fouad Rahaoui, werkzaam als Financial Controller bij Pegamento.

Ernst Vegter-Business consultant Pegamento

Ernst Vegter

Business Consultant

Gastheerschap is één van mijn diepste drijfveren.
Niet zo gek natuurlijk dat klantenservice een rode draad in mijn carrière is. Aspecten van gastheerschap is in staat zijn te verbinden, te faciliteren maar voornamelijk iemand oprecht welkom te laten voelen. Mijn intuïtie is daarin mijn grootste goed om mezelf te kunnen verplaatsen in het momentum en beleving van een gast. Een klant is mijn gast.

Gevoed door diverse zintuigen vormt zich een beeld rondom de klant. Ik luister naar wat er gezegd wordt, kijk naar mimiek, proef de onderliggende toon en krijg een gevoel bij de aan te pakken uitdaging. Er vormt zich een beeld dat letterlijk op mijn netvlies komt. Ik moet het kunnen zien. Als ik het zie kan ik het maken.

Het is daarin de kunst om eenvoud na te streven, de klant een warm gevoel te geven dat het probleem is begrepen, goed advies ontvangt, gefaciliteerd en zorgvuldig wordt begeleid naar de oplossing. Vertrouwen, verbinden en ontzorgen.

Het gevoel als een gast na een lange vermoeiende reis bij jouw hotel aankomt, voor de openhaard kan zitten, een goed glas wijn krijgt aangereikt en zorgeloos naar het vuur kan staren. Mijn gast weet dat het goed komt.

Dit stuk is geschreven door Ernst Vegter, werkzaam als Business Consultant bij Pegamento.

Gunisch-AI-developer Pegamento

Gunish Alag

AI Developer

A picture is worth a thousand words, is an expression most of us have heard. We see a lot of things around us on a daily basis and subconciously have the ability to recognize and understand them. This ability of humans to me seem bizarre.

As a computer vision developer at Pegamento that is what I do, break down complex problems and turn them into solutions using images by meticulously extracting useful data.
With the world moving forward and new technologies emerging, complicated problems which were difficult to solve a decade earlier suddenly seem possible and viable. The future is full of new challenges and I look forward to them.

This story is written by Gunish, working as an AI developer at Pegamento.

Ewold Jansen-Service engineer Pegamento

Ewold Jansen

Service & Support Engineer

Het aanhoren van wensen die een klant heeft of de problemen waar een klant tegenaan loopt is belangrijk om ze vervolgens goed te kunnen helpen. In beide gevallen denk ik mee naar de juiste oplossing.

Als de klant met een wens naar ons toekomt weten ze niet wat alle mogelijkheden zijn. In deze adviseer ik ze om de juiste keuzes te maken. Bij problemen is het aanhoren ervan van belang. Een probleem ontstaat bijvoorbeeld door een verkeerde handeling. Door hierin goed te communiceren kunnen veel problemen snel opgelost worden door het goed uit te leggen. Door slechte communicatie kan een klein probleem heel groot worden.

Dit stuk is geschreven door Ewold Jansen, werkzaam als Service & Support Engineer bij Pegamento.

Andre Glasbergen-Scrum master Pegamento

Andre Glasbergen

Scrum Master

Na het afronden van mijn studie ben ik bij een jong Pegamento met heel veel ambitie en enthousiasme begonnen als ontwikkelaar. In de eerste jaren leerde ik alles over processen automatiseren, nu beter bekend als RPA. Vaak heb ik mijn hersenen moet laten kraken om de werkinstructie om te zetten naar een logische functie, met niet al te veel If-statements, zodat de robot het werk kon uitvoeren.

Ik ontwikkelde door en ging als consultant aan het werk. Goed luisteren naar de klant en ondersteunen in de pre-sales fase van projecten. Het uitvoeren van projecten en luisteren lag mij erg goed. Het was een kleine, maar logische, stap om nu als Scrum Master en Projectmanager aan de slag te zijn. Ik begeleid nu al een paar jaar projecten. Zoals RPA, Cloudapplicaties en AI, volgens the Human lead agile aanpak, We bouwen dit met een groot team van specialisten.

Dit stuk is geschreven door André Glasbergen, werkzaam als Scrum Master bij Pegamento.

Ensar Ari-IT-engineer Pegamento

Ensar Ari

IT Engineer

Goede communicatie tussen klant en organisatie is erg belangrijk. Als organisatie wil je natuurlijk goed bereikbaar zijn voor je klanten. Hetzij via Social Media kanalen of via de oude vertrouwde telefoon. Vaak weten organisaties niet precies hoe zij hun telefoonlijn ingeregeld willen hebben. Daarom help ik ze graag met meedenken en breng ik ze zo op ideeën. Ik geloof dat er voor elk probleem wel een oplossing te vinden is. Alleen heb je soms iemand nodig die net even wat anders naar de situatie kijkt.

Dit stuk is geschreven door Ensar Ari, werkzaam als IT Engineer bij Pegamento.

Nini Heerings-Chief Happiness Officer Pegamento

Nini Heerings

Chief Happiness Officer

“Je leert iemand beter kennen door een uur spelen dan door een jaar praten.”

Deze quote van Plato is helemaal raak voor mij. Daarom verbind ik mensen graag spelenderwijs met elkaar. Want tijdens het spelen sta je helemaal aan, al je zintuigen aan het werk.
In mijn geweldige rol als Chief Happiness Officer wil ik dat doen door collega’s in verbinding met elkaar en met de organisatie te brengen. Op een creatieve en speelse manier, passend bij Pegamento.

Als ik niet aan het werk ben breng ik ook graag mensen in verbinding met elkaar. Dit doe ik door het organiseren van De Speeltuin, waarbij volwassenen spellen spelen die je vroeger op het schoolplein, in de gymzaal of op het buurtpleintje speelde. Het pure gevoel van plezier, totale ontspanning en geen gedachten aan iets anders dan het spelen. Dát gevoel is het doel.

Dit stuk is geschreven door Nini, werkzaam als Chief Happiness Officer bij Pegamento.

Ger Koedam-Communicatie & Marketing Pegamento

Ger Koedam

Marketing & Communicatie

Hoe kan ik je helpen? Dat is zo’n beetje de eerste vraag die ik stel als ik met mensen praat die nieuwsgierig zijn naar onze dienstverlening. In zo’n gesprek is de inzet van zintuigen erg belangrijk. Want niet iedereen is hetzelfde. De één denkt in beelden, terwijl voor een ander juist woorden van belang zijn of hoe iets aanvoelt. Voor mij zijn gezichtsvermogen en gehoor de mooiste zintuigen, omdat zowel ogen als oren informatie opnemen en emoties kunnen overbrengen of verwerken.

Waarom gehoor? Omdat luisteren essentieel is bij contact. En het is de sleutel tot het ontgrendelen van waardevolle inzichten.

Deze vaardigheid heb ik al vroeg ontwikkeld. Als kind genoot ik van hoorspelen op de radio, waarbij ik de verhalen in mijn hoofd tot leven bracht. 

Pim Ritmijer-Software developer Pegamento

Pim Ritmeijer

Software Developer

Programmeren is meer dan alleen ‘code kloppen’. Voor mij is luisteren naar wat de klant wil en dat in beeld brengen een belangrijk gedeelte van het software ontwikkelen.

Actief luisteren naar een klant om het volledige verhaal van de klant te begrijpen is cruciaal voordat er een oplossing gebouwd wordt. Wanneer je het verhaal van een klant begrijpt kan je samen nadenken over een oplossing die de klant echt helpt.

Het visualiseren van oplossingen is de volgende stap voor mij. Wat wordt de route die we gaan beklimmen om naar een oplossing te komen? Welke uitdagingen gaan we tegen komen om naar de top te gaan?

Net als bij klimmen is een goede voorbereiding waardevol. Ondanks dat je niet op alles kan voorbereiden helpt de voorbereiding om de applicatie zo goed mogelijk bij de wensen van de klant aan te laten sluiten.

Wat is programmeren toch een mooi en boeiend vak.

Dit stuk is geschreven door Pim Ritmeijer, werkzaam als Software Developer bij Pegamento.

Denise Verhoef-Software developer Pegamento

Denise Verhoef

Software Developer

Horen doe je als programmeur veel maar nadenken ook bijvoorbeeld als je de opdracht krijgt om een behoefte van de klant in elkaar te zetten. Als de klant graag een functie voor zijn applicatie wil hebben is het van belang dat je als programmeur goed gaat nadenken welke functies functioneel zijn en welke functies dat niet zijn. Op die manier zet je een zo goed mogelijk functionerende applicatie in elkaar en heeft de klant een goed eindproduct. Het omzetten van behoeften naar code tot functionaliteit vind ik interessant.

Momenteel loop ik stage bij Pegamento en volg ik de opleiding Software Developer. Zelf krijg ik veel informatie die je moet verwerken en toepassen. Het leuke hiervan is dat je weer nieuwe dingen kan leren maar ook dat je kunt ervaren hoe dat nou in het echte bedrijfsleven gaat. Vorig jaar ben ik begonnen met deze opleiding en wist ik vooraf nog niks van programmeren. Nu kan ik mijn eigen weg al een beetje vinden met programmeren en ik vind het dan ook leuk om er mee aan de slag te gaan. Dat je van een lege pagina tot een functionele applicatie kan komen door middel van code is gaaf!

Dit stuk is geschreven door Denise Verhoef, werkzaam als stagiaire Software Developer bij Pegamento.

Remco Pabst-Business consultant Pegamento

Remco Pabst

Computer Vision & AI Lead

Innovatieve software technologie inzetten voor mens of bedrijf om ‘dingen’ makkelijker en slimmer te maken is echt een drijfveer. Daarom spreekt de verbinding tussen de zintuigen me het meest aan. Onze hersenen verbinden de zintuigen net als een bedrijfsproces mens, systeem (data) en logica verbindt. Ze registreren en triggeren een actie, precies hoe het in een optimale workflow zou moeten gaan. Heel tof wat er tegenwoordig al mogelijk is als we daar ook nog eens heel veel rekenkracht aan toevoegen.

Horen betekent ook veel. Niet omdat ik iedere dag graag naar Jazz, Soul, Deep House of Focus-achtige muziek luister én goed moet kunnen luisteren om een wens of pijnpunt te interpreteren, maar meer omdat niet iedereen over alle zintuigen kan beschikken. Denk aan hem of haar met een visuele beperking. Dat we in nauwe samenwerking AI, TTS/STT technologie (wat nog volop in ontwikkeling is) mochten toepassen voor deze vaak ondermaats bediende groep mensen in de digitale wereld van nu en om daar de interactie en beleving mee te verbeteren geeft mij dan ook mega veel energie en betekenis aan wat ik met technologie probeer te doen; waarde creëren.

Dit stuk is geschreven door Remco, werkzaam als Business Consultant bij Pegamento.

Thomas de Wolf-Vision Engineer Pegamento

Thomas de Wolf

R&D Director

Toen ik ooit moest gaan kiezen welke studie ik ging doen, kon ik die keuze lastig maken. Ik had interesse in techniek, maar wat ik het liefste wilde doen was gewoon samen met een team werken aan een gezamenlijk doel.

Tot op de dag van vandaag is dat nog steeds wat ik het liefste doe. De techniek is beeldherkenning geworden en het team de computer vision afdeling van Pegamento. Logisch dus dat qua zintuig ik uitkom op ‘zien’. Door met onze beeldherkenning oplossingen dingen te zien in de echte wereld, lossen we met ons hele team relevante problemen op voor onze klanten. En door de variatie in klanten zijn de plekken waar onze oplossingen terecht komen nooit hetzelfde. Zo sta ik het ene moment in de controlekamer van een brug en de volgende dag aan een productielijn voor broodjes of tussen de hekken van een TBS kliniek.

Dit stuk is geschreven door Thomas de Wolf, werkzaam als Computer Vision & AI Lead bij Pegamento.

Rob Roode-Research Development

Rob Roode

Research & Development

Patronen herkennen en automatiseren. Taken waar we continu aan werken bij de implementatie van onze robots bij Pegamento. Mijn 2 Drentsche Patrijshonden zijn jachthonden en zeker geen robots. Het jachtinstinct en intuïtie zit in basis in de genen. Het blijven aanbieden van nieuwe trainingsvormen heeft ze geleerd om zelfstandig in de jacht situaties te herkennen en te handelen. Ook ‘unsupervised’, al ben ik niet in de buurt.

Maar als je een brein iets probeert aan te leren, gaat het ook zaken zien die je niet verwacht. Honden halen haarfijn de kleinste afwijking in je stem of aanwijzing. Dat gaan herkennen en weer corrigeren is misschien wel de meeste complexe uitdaging. Maar in ons werk levert dat voor de mooie opdrachtgevers voor wie we mogen werken vaak de mooiste nieuwe inzichten op!

Dit stuk is geschreven door Rob, oprichter van Pegamento en verantwoordelijk voor Marketing en R&D.

Serge Poppes-CEO Pegamento

Serge Poppes

CEO

Gevoel. Dat is het mooiste waar Pegamento voor staat. Gevoel voor techniek in de breedste zin van het woord. Niet alleen gevoel voor de spannende zaken zoals AI, maar ook voor de basis van communicatie.

Het allermooiste aan mijn werk is verkopen, luisteren, vertalen en meedenken aan wat er werkelijk toe doet. De digitale transformatie brengen wij met een mooi team aan!
De diversiteit van ons team, hoe scherp we zijn, maar vooral de prachtige zaken die we mogen maken geeft mij een extreem goed gevoel. Vandaar dat ik intuïtief voor het zintuig ‘gevoel’ heb gekozen.

Gevoel geeft leven en differentiatie!