Dé 6 klantcontact trends van 2023 binnen contactcenters

We gaven het al aan in de klantcontact trends van 2022: klanten willen de beste service én persoonlijk contact. Dit jaar is dat alleen maar meer toegenomen. Mede door de crisis van de afgelopen jaren heeft de consument de lat voor klantenservice hoger gelegd. Ze zijn sneller geneigd om bij één slechte ervaring al over te stappen naar de concurrent. Door alle veranderingen, zoals meer gebruik van digitale kanalen door de pandemie en de ontwikkelingen in de technologie, hebben de klantcontact trends niet stilgestaan. We hebben ze voor je uitgezocht en dit zijn de 6 klantcontact trends 2023.

Infographic klantcontact trends 2023Infographic klantcontact trends 2023

Trend 1: Naadloze omnichannel-aanpak

Het is je vast niet ontgaan dat consumenten via steeds meer (digitale) kanalen contact opnemen met jouw organisatie en dat ze verwachten dat jij actief bent op hun voorkeurskanaal. Ze gaan ervan uit dat ze op elk moment van kanaal kunnen wisselen zonder dat ze in herhaling hoeven te vallen als ze wederom contact opnemen met jouw organisatie. Klanten kiezen zelf of ze op fysieke, traditionele of digitale manier contact opnemen met een bedrijf. Ook dan verwacht de klant een gespreksgerichte en consistente klantervaring. Een goede omnichannel-aanpak zorgt hierbij voor een naadloze klantervaring over meerdere (digitale) kanalen.

Een goed voorbeeld hiervan is Thuisbezorgd.nl. Je bestelt eten bij één van je favoriete restaurants in de app. Na het bestellen krijg je een wachttijd doorgestuurd en updates wanneer je eten wordt bereid, klaar is en wordt bezorgd. Het eten wordt bezorgd door jouw gekozen restaurant en een paar uur later ontvang je automatisch een mail van Thuisbezorgd.nl hoe je het eten en de service hebt ervaren. Een voorbeeld waarin alle contactmomenten en kanalen vlekkeloos in elkaar (over)lopen.

Door de vervagende grens tussen de fysieke en digitale ervaring zijn consumenten minder vergevingsgezind richting bedrijven die hun omnichannel-service niet op orde hebben. Daarom zetten steeds meer organisaties een naadloze omnichannel-aanpak in, zodat ze communicatiekanalen vlekkeloos naast, door en in elkaar kunnen laten (over)lopen.

Trend 2: Selfservice

Zelfbediening is een overheersende en groeiende klantverwachting. Volgens het Global State of Customer Experience 2022-rapport van CXNetwork wil 52% van de klanten selfservice. Dit stelt hen in staat om zelf snel antwoorden te vinden op vragen en problemen zonder contact op te hoeven nemen met de klantenservice. Denk bijvoorbeeld aan een kennisbank, gemeenschapsforums en FAQ-pagina’s.

De voorkeur voor selfservice is toegenomen door de toegenomen wachttijden aan de telefoon om een klantenservicemedewerker te spreken. Zeg eens eerlijk we houden nou eenmaal niet van wachten. Het is ook niet dat ze liever niet met een menselijke medewerker spreken, maar selfservice wordt nu algemeen erkend als een snellere en makkelijkere weg naar klantondersteuning.

Het biedt bedrijven een unieke kans om hun klantenservice te verbeteren en tegelijk de kosten van en de druk op het ondersteunend personeel te verminderen. Dit kan ervoor zorgen dat wachtrijen aan de telefoon korter worden en klanten sneller de informatie vinden die ze nodig hebben.

Trend 3: Van automatiseren naar voorspellen

Het idee van technologieën als Robotic Process Automation (RPA) en Artificial Intelligence (AI) binnen het klantcontact is niet nieuw. In de afgelopen twee jaar is deze technologie een essentieel onderdeel geworden van een succesvolle customer experience strategie. Het wordt met name toegepast voor het bieden van selfservice middels AI-chatbots en/of het verlagen van de werkdruk bij medewerkers door taken te automatiseren.

Zo kan de technologie ingezet worden om taken van medewerkers te automatiseren, klantgedrag te voorspellen, klantenservice op te schalen en klantervaringen te verbeteren. Bedrijven zetten o.a. de volgende technologieën in binnen hun klantcontact:

  • AI-chatbots om simpele klantvragen te beantwoorden en klantcontacten af te handelen zonder tussenkomst van een agent
  • RPA om klantgegevens op te halen, simpele taken te automatiseren en gegevens in de juiste systemen te plaatsen
  • AI om data te analyseren en voorstellen te doen om zo proactieve klantenservice te bieden, maar ook om patronen in klantgedrag te begrijpen en emotie te herkennen
  • Een combinatie van beide om (automatische) workflows in gang te zetten, een 360 graden klantbeeld te creëren en 24/7 klantcontact aan te kunnen bieden

Klanten zien vooral het gebruik van kunstmatige intelligentie door bedrijven positief in. 65% verwacht dat AI hen tijd zal besparen en 64% verwacht niet in herhaling te hoeven vallen. Al met al kan robotisering een positieve draai geven in het klantcontact, met als doel een nog betere klantervaring voor jouw klanten.

Trend 4: Personalisatie in de klantervaring

Uit McKinsey’s 2021 Next in Personalisatie-rapport verwacht 71% van de consumenten een gepersonaliseerde ervaring. Met behulp van verschillende technologieën als kunstmatige intelligentie kunnen medewerkers klantgedrag analyseren op basis van eerdere vragen of serviceverzoeken. Maar ook om te onderzoeken wat er bij de doelgroep leeft. Met deze gegevens kan je nauwkeurig inspelen op de behoeften van je klanten en de klantervaring personaliseren. Of juist de behoefte creëren.

Hiermee kan je proactieve service bieden. Je anticipeert dan op problemen in plaats van erop reageren. Het gaat om het vinden van oplossingen voor problemen waarvan klanten niet weten dat ze die problemen hebben. Je laat als het ware de klant dingen weten waarvan je denkt dat ze erin geïnteresseerd zijn voordat ze erom hebben gevraagd.

De klant verwacht dat alle ervaringen gepersonaliseerd zijn. Het blijkt zelfs dat 90% van de klanten meer zal uitgeven aan een bedrijf die klantenservice personaliseert. Een mooie kans dus. Netflix bijvoorbeeld personaliseert jouw account. Door middel van AI-modellen brengt het jouw kijkgedrag in kaart en presenteert series en video’s die het meest aansluiten op jouw interesses.

Trend 5: Conversational CX

De groei van de consumentenbesteding zal naar verwachtingen in 2023 afnemen. De meeste klanten voelen de druk van inflatie en een dreigende recessie. Niet-essentiële uitgaven zullen afnemen, wat betekent dat elke ervaring ertoe doet. Merken moeten empathie tonen en relaties voor de toekomst opbouwen.

Dit is waar conversational CX aan bijdraagt. Wat hiermee wordt bedoeld? Het is het proces van interactie met klanten via een natuurlijk gesprek op elk punt van hun aankooptraject. Het is bedoeld om elke interactie tussen klant en organisatie te vereenvoudigen, van marketing tot klantenservice en alles daar tussenin. Met als doel een ultieme klantervaring bieden aan (potentiële) klanten.

De communicatie tussen de klant en organisatie moet moeiteloos verlopen. In de kern gaat het bij conversational CX om gemak in het klanttraject. Het moet worden gebruikt om klanten gemak te bieden bij elke stap van hun klantreis. Het hele proces moet eenvoudig en intuïtief worden gemaakt, waarin de klant niet wordt behandeld als een vreemde en op een laagdrempelige manier contact kan opnemen met de organisatie. Uit verschillende onderzoeken blijkt dat meer dan 60% inmiddels bereid is om over te stappen na slechts één slechte ervaring.

Trend 6: Tevredenheid van je agents

De omzet van een bedrijf hangt steeds meer af van het succes van zijn servicemedewerkers. Uit een trendrapport bleek dat 78% van de bedrijven ermee eens is dat agents een cruciale rol spelen bij klantenbinding. Slechts 15% van de agents is uitermate tevreden over hun werklast. Slechts 20% vindt dit van de kwaliteit van de training die ze krijgen. Uiteindelijk voelt minder dan 30% zich in staat om goed werk te leveren.

Klanttevredenheid gaat door de gehele lading van de organisatie, maar de klantenservice heeft hier wel het grootste aandeel in. Talloze studies hebben aangetoond dat gelukkige mensen betere werknemers zijn, dus voor een betere klantervaring zorgen. Daarom investeren steeds meer organisaties in hun klantenservicemedewerkers, onder andere in betere trainingen en de juiste technologische tools.

Met behulp van moderne technologieplatformen kunnen organisaties repetitieve taken weghalen bij medewerkers, hun werkdruk verminderen, de CSAT verhogen en medewerkers op afstand verbonden houden. Handige functies zoals de classificatie van tickets met AI en het automatisch doorsturen van binnenkomende klantcontact naar de juiste persoon zijn dingen die medewerkers tot wel 1,2 uur per dag besparen. Dat geeft ze meer tijd om te doen waar ze goed in zijn: klanten blij maken.

De klantcontact trends 2023 draaien om customer experience

De manier hoe jij omgaat met klanten maakt of kraakt jouw organisatie. Het gaat erom hoe jij om hen geeft en hoe zij vervolgens over jou oordelen naar anderen. Alle trends zijn erop gericht om de klant te voorzien in zijn of haar behoeften en verwachtingen en deze zelfs te overstijgen. Een ultieme klantervaring zonder druk op de ketel van de servicemedewerkers te leggen. Als jouw organisatie dit kan bieden, creëer je concurrentievoordeel. Het gaat niet meer om product of prijs, maar om de klantervaring eromheen. En dat is waar steeds meer bedrijven hun strategie op aanpassen.

Een goed begin, met een CX-platform, is het halve werk

Inspelen op de klantcontact trends 2023 en op die manier concurrentievoordeel creëren lukt niet zomaar. Het begint met een centraal CX-platform waarin je alle kanalen, (klant)gegevens en handelingen kunt samenvoegen en waarin alle systemen en medewerkers in kunnen samenwerken.

Sprinklr is zo’n platform. Een all-in-one oplossing met alle klantgerichte functies, zoals marketing, reclame, customer care, customer feedback management, sales en engagement. Een platform die overweg kan met 42 verschillende klantcontactkanalen en diverse talen. Het biedt selfservice-tools, zoals geïntegreerde kennisbank, AI-chatbots en inzichten om continu te optimaliseren.

Het platform gebruikt meer dan 100 AI-modellen die 24 uur per dag luisteren naar alles wat er online beschikbaar is. Volledig AVG-compliant. Dankzij deze AI-algoritmes is het mogelijk om die informatie te oogsten en om te zetten in informatie die je kan gebruiken om antwoord te krijgen op de vraag: “Wat bedoelen mensen?”, ‘’Waar lopen mensen bij ons merk tegenaan?’’, ‘’Wat leeft er bij onze doelgroep?’’ en ‘’Hoe ervaren mensen de service, het merk?’’

Daarnaast biedt het een overzicht of klanten tevreden of ontevreden zijn. Wanneer een agent met een klant in gesprek is via chat of telefoon, herkent de AI-engine aan de hand van woorden, tone-of-voice en/of spraak de emotionele toestand van de klant. Alle contactmomenten met een persoon worden vastgelegd met de gegevens die van die persoon bekend zijn. Zo zie je wat er eerder is besproken, aangevraagd en/of besteld. Bovendien zie je de contact-, ordergeschiedenis en klanttevredenheid die samen het 360 graden klantbeeld vormen.

Alle aspecten om je servicemedewerkers, en alle andere afdelingen binnen de organisatie, de tools te geven die zij nodig hebben om in te spelen op de klantcontact trends 2023 en te communiceren op maat: snel, maar persoonlijk, zonder extra werklast.

Benieuwd wat Sprinklr voor jou kan betekenen? Neem vrijblijvend contact op met een van onze professionals.

Creëer de ultieme klantervaring met Sprinklr

Consumenten zijn steeds meer op zoek naar gemak en goede service. Het gaat niet meer alleen om product en prijs. Hoe je als organisatie met hen omgaat maakt of kraakt jouw bedrijf. En dat laten ze maar al te graag aan elkaar weten. Ze praten met en over jouw merk via het kanaal naar keuze. Hoe je daar grip op krijgt? Neem contact op met ons.

Meer blogs

Download hier de whitepaper

Verdiep je kennis met de whitepapers van Pegamento.

Joost Schaap-Account manager Pegamento

Joost Schaap

Senoir Account Manager

Als een klant contact opneemt met een organisatie omdat deze een klacht heeft dan is het cruciaal dat de medewerker van de organisatie begint met goed te luisteren. Wat betekent deze klacht voor de klant en ook voor de eigen organisatie? Hoe is deze klacht op te lossen? Nadat er goed geluisterd is heeft de medewerker de juiste informatie nodig zodat er een oplossing kan worden geboden.

Dit stuk is geschreven door Joost Schaap, werkzaam als Account Manager bij Pegamento.

Tim Treurniet-AI-developer Pegamento

Tim Treurniet

Designer of Intelligent Systems

Echte jeugdhelden heb ik nooit gehad. Maar achteraf gezien, geloof ik dat figuren als Willie Wortel of Dexter’s lab misschien wel invloed op mij hebben gehad. Ik krijg energie van het echt zelf maken van innovatieve en nuttige producten. Niets zo leuk als het effect zien van een project waarmee een saaie taak geautomatiseerd is, of een complex proces opeens toegankelijk geworden is.

Een mooi bruggetje naar mijn foto is het fysieke aspect van mijn werk. Door te werken met beeldherkenning ben ik vaak heel direct verbonden met de fysieke wereld en is mijn werk meer dan enkel programmeren. Onze beeldherkenningssoftware waarborgt bijvoorbeeld de veiligheid op bruggen, volgt spelers op een voetbalveld of gebruikt je eigen smartphone om jezelf accuraat te meten. Deze combinatie tussen fysiek en digitaal zorgt voor variatie en extra uitdaging. Voor mij zijn dit de belangrijkste redenen voor mijn interesse en enthousiasme in wat ik doe!

Dit stuk is geschreven door Tim Treurniet, werkzaam Designer of intelligent systems bij Pegamento.

Vera van der Plas-UI-UX designer

Vera van der Plas

UI/UX Designer

Als UX/UI designer houd ik mij dagelijks bezig met het omzetten van complexe data naar gebruiksvriendelijke visualisaties. Dit alles afgetopt met een digitaal likje verf wat de aandacht van de bezoeker moet trekken om in actie te komen.

Eén van de interessante kanten van dit vakgebied vind ik de effecten die kleine aanpassingen, zowel tekstueel als visueel, kunnen hebben op de conversie. De psychologische impact die een simpele achtergrondkleur van een CTA-knop heeft op ons gedrag is groot. Die kleur kan namelijk bepalen of jij dat product wel of niet gaat kopen.

Wat wij zien en hoe onze hersenen deze informatie verwerken en interpreteren fascineert mij. De mogelijkheden om potentiële klanten onbewust te wijzen in de door jouw gekozen richting zijn eindeloos. 
Ik hoop mijn expertise in de toekomst vaker toe te passen binnen onze oplossingen.

Dit stuk is geschreven door Vera van der Plas, werkzaam als UX/UI Designer bij Pegamento.

Fouad Rahaoui-Finance Pegamento

Fouad Rahaoui

Financial Controller

Een Financial Controller moet binnen een bedrijf niet alleen een expert zijn op het gebied van Finance. Je moet ook kennis hebben van de laatste IT-ontwikkelingen. Want die gaan ook in de wereld van Finance heel erg snel.

Bij Pegamento kan ik alles leren over de laatste IT-ontwikkelingen. Zoals de laatste ontwikkeling op het gebied van Machine learning and deep learning.

Via deze toepassingsgebieden kan ik als Financial Controller de financiële bedrijfsprocessen binnen Pegamento verder automatiseren en verbeteringen doorvoeren voor de automatische verwerking van financiële gegevens.

Dit stuk is geschreven door Fouad Rahaoui, werkzaam als Financial Controller bij Pegamento.

Ernst Vegter-Business consultant Pegamento

Ernst Vegter

Business Consultant

Gastheerschap is één van mijn diepste drijfveren.
Niet zo gek natuurlijk dat klantenservice een rode draad in mijn carrière is. Aspecten van gastheerschap is in staat zijn te verbinden, te faciliteren maar voornamelijk iemand oprecht welkom te laten voelen. Mijn intuïtie is daarin mijn grootste goed om mezelf te kunnen verplaatsen in het momentum en beleving van een gast. Een klant is mijn gast.

Gevoed door diverse zintuigen vormt zich een beeld rondom de klant. Ik luister naar wat er gezegd wordt, kijk naar mimiek, proef de onderliggende toon en krijg een gevoel bij de aan te pakken uitdaging. Er vormt zich een beeld dat letterlijk op mijn netvlies komt. Ik moet het kunnen zien. Als ik het zie kan ik het maken.

Het is daarin de kunst om eenvoud na te streven, de klant een warm gevoel te geven dat het probleem is begrepen, goed advies ontvangt, gefaciliteerd en zorgvuldig wordt begeleid naar de oplossing. Vertrouwen, verbinden en ontzorgen.

Het gevoel als een gast na een lange vermoeiende reis bij jouw hotel aankomt, voor de openhaard kan zitten, een goed glas wijn krijgt aangereikt en zorgeloos naar het vuur kan staren. Mijn gast weet dat het goed komt.

Dit stuk is geschreven door Ernst Vegter, werkzaam als Business Consultant bij Pegamento.

Gunisch-AI-developer Pegamento

Gunish Alag

AI Developer

A picture is worth a thousand words, is an expression most of us have heard. We see a lot of things around us on a daily basis and subconciously have the ability to recognize and understand them. This ability of humans to me seem bizarre.

As a computer vision developer at Pegamento that is what I do, break down complex problems and turn them into solutions using images by meticulously extracting useful data.
With the world moving forward and new technologies emerging, complicated problems which were difficult to solve a decade earlier suddenly seem possible and viable. The future is full of new challenges and I look forward to them.

This story is written by Gunish, working as an AI developer at Pegamento.

Ewold Jansen-Service engineer Pegamento

Ewold Jansen

Service & Support Engineer

Het aanhoren van wensen die een klant heeft of de problemen waar een klant tegenaan loopt is belangrijk om ze vervolgens goed te kunnen helpen. In beide gevallen denk ik mee naar de juiste oplossing.

Als de klant met een wens naar ons toekomt weten ze niet wat alle mogelijkheden zijn. In deze adviseer ik ze om de juiste keuzes te maken. Bij problemen is het aanhoren ervan van belang. Een probleem ontstaat bijvoorbeeld door een verkeerde handeling. Door hierin goed te communiceren kunnen veel problemen snel opgelost worden door het goed uit te leggen. Door slechte communicatie kan een klein probleem heel groot worden.

Dit stuk is geschreven door Ewold Jansen, werkzaam als Service & Support Engineer bij Pegamento.

Andre Glasbergen-Scrum master Pegamento

Andre Glasbergen

Scrum Master

Na het afronden van mijn studie ben ik bij een jong Pegamento met heel veel ambitie en enthousiasme begonnen als ontwikkelaar. In de eerste jaren leerde ik alles over processen automatiseren, nu beter bekend als RPA. Vaak heb ik mijn hersenen moet laten kraken om de werkinstructie om te zetten naar een logische functie, met niet al te veel If-statements, zodat de robot het werk kon uitvoeren.

Ik ontwikkelde door en ging als consultant aan het werk. Goed luisteren naar de klant en ondersteunen in de pre-sales fase van projecten. Het uitvoeren van projecten en luisteren lag mij erg goed. Het was een kleine, maar logische, stap om nu als Scrum Master en Projectmanager aan de slag te zijn. Ik begeleid nu al een paar jaar projecten. Zoals RPA, Cloudapplicaties en AI, volgens the Human lead agile aanpak, We bouwen dit met een groot team van specialisten.

Dit stuk is geschreven door André Glasbergen, werkzaam als Scrum Master bij Pegamento.

Ensar Ari-IT-engineer Pegamento

Ensar Ari

IT Engineer

Goede communicatie tussen klant en organisatie is erg belangrijk. Als organisatie wil je natuurlijk goed bereikbaar zijn voor je klanten. Hetzij via Social Media kanalen of via de oude vertrouwde telefoon. Vaak weten organisaties niet precies hoe zij hun telefoonlijn ingeregeld willen hebben. Daarom help ik ze graag met meedenken en breng ik ze zo op ideeën. Ik geloof dat er voor elk probleem wel een oplossing te vinden is. Alleen heb je soms iemand nodig die net even wat anders naar de situatie kijkt.

Dit stuk is geschreven door Ensar Ari, werkzaam als IT Engineer bij Pegamento.

Nini Heerings-Chief Happiness Officer Pegamento

Nini Heerings

Chief Happiness Officer

“Je leert iemand beter kennen door een uur spelen dan door een jaar praten.”

Deze quote van Plato is helemaal raak voor mij. Daarom verbind ik mensen graag spelenderwijs met elkaar. Want tijdens het spelen sta je helemaal aan, al je zintuigen aan het werk.
In mijn geweldige rol als Chief Happiness Officer wil ik dat doen door collega’s in verbinding met elkaar en met de organisatie te brengen. Op een creatieve en speelse manier, passend bij Pegamento.

Als ik niet aan het werk ben breng ik ook graag mensen in verbinding met elkaar. Dit doe ik door het organiseren van De Speeltuin, waarbij volwassenen spellen spelen die je vroeger op het schoolplein, in de gymzaal of op het buurtpleintje speelde. Het pure gevoel van plezier, totale ontspanning en geen gedachten aan iets anders dan het spelen. Dát gevoel is het doel.

Dit stuk is geschreven door Nini, werkzaam als Chief Happiness Officer bij Pegamento.

Ger Koedam-Communicatie & Marketing Pegamento

Ger Koedam

Marketing & Communicatie

Hoe kan ik je helpen? Dat is zo’n beetje de eerste vraag die ik stel als ik met mensen praat die nieuwsgierig zijn naar onze dienstverlening. In zo’n gesprek is de inzet van zintuigen erg belangrijk. Want niet iedereen is hetzelfde. De één denkt in beelden, terwijl voor een ander juist woorden van belang zijn of hoe iets aanvoelt. Voor mij zijn gezichtsvermogen en gehoor de mooiste zintuigen, omdat zowel ogen als oren informatie opnemen en emoties kunnen overbrengen of verwerken.

Waarom gehoor? Omdat luisteren essentieel is bij contact. En het is de sleutel tot het ontgrendelen van waardevolle inzichten.

Deze vaardigheid heb ik al vroeg ontwikkeld. Als kind genoot ik van hoorspelen op de radio, waarbij ik de verhalen in mijn hoofd tot leven bracht. 

Pim Ritmijer-Software developer Pegamento

Pim Ritmeijer

Software Developer

Programmeren is meer dan alleen ‘code kloppen’. Voor mij is luisteren naar wat de klant wil en dat in beeld brengen een belangrijk gedeelte van het software ontwikkelen.

Actief luisteren naar een klant om het volledige verhaal van de klant te begrijpen is cruciaal voordat er een oplossing gebouwd wordt. Wanneer je het verhaal van een klant begrijpt kan je samen nadenken over een oplossing die de klant echt helpt.

Het visualiseren van oplossingen is de volgende stap voor mij. Wat wordt de route die we gaan beklimmen om naar een oplossing te komen? Welke uitdagingen gaan we tegen komen om naar de top te gaan?

Net als bij klimmen is een goede voorbereiding waardevol. Ondanks dat je niet op alles kan voorbereiden helpt de voorbereiding om de applicatie zo goed mogelijk bij de wensen van de klant aan te laten sluiten.

Wat is programmeren toch een mooi en boeiend vak.

Dit stuk is geschreven door Pim Ritmeijer, werkzaam als Software Developer bij Pegamento.

Denise Verhoef-Software developer Pegamento

Denise Verhoef

Software Developer

Horen doe je als programmeur veel maar nadenken ook bijvoorbeeld als je de opdracht krijgt om een behoefte van de klant in elkaar te zetten. Als de klant graag een functie voor zijn applicatie wil hebben is het van belang dat je als programmeur goed gaat nadenken welke functies functioneel zijn en welke functies dat niet zijn. Op die manier zet je een zo goed mogelijk functionerende applicatie in elkaar en heeft de klant een goed eindproduct. Het omzetten van behoeften naar code tot functionaliteit vind ik interessant.

Momenteel loop ik stage bij Pegamento en volg ik de opleiding Software Developer. Zelf krijg ik veel informatie die je moet verwerken en toepassen. Het leuke hiervan is dat je weer nieuwe dingen kan leren maar ook dat je kunt ervaren hoe dat nou in het echte bedrijfsleven gaat. Vorig jaar ben ik begonnen met deze opleiding en wist ik vooraf nog niks van programmeren. Nu kan ik mijn eigen weg al een beetje vinden met programmeren en ik vind het dan ook leuk om er mee aan de slag te gaan. Dat je van een lege pagina tot een functionele applicatie kan komen door middel van code is gaaf!

Dit stuk is geschreven door Denise Verhoef, werkzaam als stagiaire Software Developer bij Pegamento.

Remco Pabst-Business consultant Pegamento

Remco Pabst

Computer Vision & AI Lead

Innovatieve software technologie inzetten voor mens of bedrijf om ‘dingen’ makkelijker en slimmer te maken is echt een drijfveer. Daarom spreekt de verbinding tussen de zintuigen me het meest aan. Onze hersenen verbinden de zintuigen net als een bedrijfsproces mens, systeem (data) en logica verbindt. Ze registreren en triggeren een actie, precies hoe het in een optimale workflow zou moeten gaan. Heel tof wat er tegenwoordig al mogelijk is als we daar ook nog eens heel veel rekenkracht aan toevoegen.

Horen betekent ook veel. Niet omdat ik iedere dag graag naar Jazz, Soul, Deep House of Focus-achtige muziek luister én goed moet kunnen luisteren om een wens of pijnpunt te interpreteren, maar meer omdat niet iedereen over alle zintuigen kan beschikken. Denk aan hem of haar met een visuele beperking. Dat we in nauwe samenwerking AI, TTS/STT technologie (wat nog volop in ontwikkeling is) mochten toepassen voor deze vaak ondermaats bediende groep mensen in de digitale wereld van nu en om daar de interactie en beleving mee te verbeteren geeft mij dan ook mega veel energie en betekenis aan wat ik met technologie probeer te doen; waarde creëren.

Dit stuk is geschreven door Remco, werkzaam als Business Consultant bij Pegamento.

Thomas de Wolf-Vision Engineer Pegamento

Thomas de Wolf

Computer Vision & AI Lead

Toen ik ooit moest gaan kiezen welke studie ik ging doen, kon ik die keuze lastig maken. Ik had interesse in techniek, maar wat ik het liefste wilde doen was gewoon samen met een team werken aan een gezamenlijk doel.

Tot op de dag van vandaag is dat nog steeds wat ik het liefste doe. De techniek is beeldherkenning geworden en het team de computer vision afdeling van Pegamento. Logisch dus dat qua zintuig ik uitkom op ‘zien’. Door met onze beeldherkenning oplossingen dingen te zien in de echte wereld, lossen we met ons hele team relevante problemen op voor onze klanten. En door de variatie in klanten zijn de plekken waar onze oplossingen terecht komen nooit hetzelfde. Zo sta ik het ene moment in de controlekamer van een brug en de volgende dag aan een productielijn voor broodjes of tussen de hekken van een TBS kliniek.

Dit stuk is geschreven door Thomas de Wolf, werkzaam als Computer Vision & AI Lead bij Pegamento.

Rob Roode-Research Development Pegamento

Rob Roode

Research & Development

Patronen herkennen en automatiseren. Taken waar we continu aan werken bij de implementatie van onze robots bij Pegamento. Mijn 2 Drentsche Patrijshonden zijn jachthonden en zeker geen robots. Het jachtinstinct en intuïtie zit in basis in de genen. Het blijven aanbieden van nieuwe trainingsvormen heeft ze geleerd om zelfstandig in de jacht situaties te herkennen en te handelen. Ook ‘unsupervised’, al ben ik niet in de buurt.

Maar als je een brein iets probeert aan te leren, gaat het ook zaken zien die je niet verwacht. Honden halen haarfijn de kleinste afwijking in je stem of aanwijzing. Dat gaan herkennen en weer corrigeren is misschien wel de meeste complexe uitdaging. Maar in ons werk levert dat voor de mooie opdrachtgevers voor wie we mogen werken vaak de mooiste nieuwe inzichten op!

Dit stuk is geschreven door Rob, oprichter van Pegamento en verantwoordelijk voor Marketing en R&D.

Serge Poppes-CEO Pegamento

Serge Poppes

CEO

Gevoel. Dat is het mooiste waar Pegamento voor staat. Gevoel voor techniek in de breedste zin van het woord. Niet alleen gevoel voor de spannende zaken zoals AI, maar ook voor de basis van communicatie.

Het allermooiste aan mijn werk is verkopen, luisteren, vertalen en meedenken aan wat er werkelijk toe doet. De digitale transformatie brengen wij met een mooi team aan!
De diversiteit van ons team, hoe scherp we zijn, maar vooral de prachtige zaken die we mogen maken geeft mij een extreem goed gevoel. Vandaar dat ik intuïtief voor het zintuig ‘gevoel’ heb gekozen.

Gevoel geeft leven en differentiatie!