Hoe bouw je een KPI-dashboard dat je team écht gebruikt?

Waarom werken met ons:

– we verbeteren je bereikbaarheid
– we verhogen je klantbeleving
– we vergroten je efficiency

Weten hoe we AI al jaren inzetten voor klantbeleving?

“Met Pegamento hebben we niet alleen een leverancier, maar een echte partner in verandering gevonden. Dankzij hun expertise en onze gezamenlijke DevOps-aanpak hebben we in korte tijd grote stappen gezet. De technologie ondersteunt onze mensen, zodat zij zich kunnen richten op waar ze het verschil maken: persoonlijk contact met ondernemers.”

Een KPI-dashboard dat je team écht gebruikt, bouw je door te beginnen met de juiste vragen: welke informatie heeft mijn team dagelijks nodig om betere beslissingen te nemen? Een goed dashboard is overzichtelijk, direct bruikbaar en sluit aan op de werkelijkheid van de mensen die ermee werken. In dit artikel beantwoorden we de meest gestelde vragen over het bouwen van een effectief klantcontact KPI-dashboard.

Welke KPI’s horen er écht in een klantcontact-dashboard?

In een klantcontact-dashboard horen alleen KPI’s die direct invloed hebben op klantbeleving en operationele prestaties. Denk aan bereikbaarheid, afhandeltijd, klanttevredenheid en first contact resolution. KPI’s die niemand actief gebruikt om bij te sturen, horen er simpelweg niet in.

De meest waardevolle KPI’s voor klantcontact-teams zijn:

  • First Contact Resolution (FCR): wordt het probleem in één contact opgelost?
  • Average Handle Time (AHT): hoe lang duurt een gemiddeld klantcontact inclusief naverwerking?
  • Service Level: welk percentage gesprekken wordt binnen de afgesproken tijd beantwoord?
  • Customer Satisfaction Score (CSAT) of Net Promoter Score (NPS): hoe tevreden zijn klanten na een contact?
  • Abandonment Rate: hoeveel klanten haken af voordat ze iemand bereiken?
  • Bereikbaarheid per kanaal: hoe presteren telefoon, chat, e-mail en WhatsApp afzonderlijk?

Kies alleen de KPI’s die jouw team kan beïnvloeden. Een medewerker in de klantenservice kan weinig met een strategische NPS-score als dagelijkse sturing, maar heeft wél baat bij directe feedback over FCR of AHT per gesprek.

Wat is het verschil tussen een operationeel en een strategisch KPI-dashboard?

Een operationeel KPI-dashboard toont real-time of dagelijkse prestaties waarmee teams direct kunnen bijsturen. Een strategisch dashboard kijkt over langere perioden en ondersteunt beslissingen op directieniveau. Beide hebben een andere doelgroep, een ander ritme en andere KPI’s.

Operationeel dashboard

Dit dashboard is bedoeld voor teamleiders en medewerkers die dagelijks werken met klantcontact. Het laat zien hoe de dag verloopt: hoeveel gesprekken staan er in de wachtrij, wat is de gemiddelde wachttijd op dit moment, en hoeveel medewerkers zijn beschikbaar? De informatie is actueel en direct bruikbaar om de bezetting bij te stellen of prioriteiten te verschuiven.

Strategisch dashboard

Dit dashboard is bedoeld voor managers en directie. Het toont trends over weken, maanden of kwartalen: ontwikkelt de klanttevredenheid zich positief, welke contactredenen nemen toe, en wat is het effect van een recente proceswijziging? Strategische dashboards ondersteunen investeringsbeslissingen en helpen bij het stellen van prioriteiten voor de langere termijn.

In de praktijk hebben veel organisaties beide nodig. De fout die vaak gemaakt wordt, is dat één dashboard probeert beide functies te vervullen. Het resultaat is een onoverzichtelijk geheel dat voor niemand echt werkt.

Hoe kies je de juiste databronnen voor je dashboard?

De juiste databronnen voor je KPI-dashboard zijn de systemen waar de werkelijke klantcontactdata in zit: je telefonieplatform, je CRM, je ticketingsysteem en eventuele chatoplossingen. De kwaliteit van je dashboard staat of valt met de betrouwbaarheid en volledigheid van deze bronnen.

Begin met een inventarisatie van waar je data vandaan komt. Stel jezelf de volgende vragen:

  1. Welke systemen registreren klantcontacten en hoe volledig is die registratie?
  2. Zijn de definities consistent? Telt elk systeem "afgehandeld contact" op dezelfde manier?
  3. Kunnen de systemen met elkaar communiceren, of zijn het losse silo’s?
  4. Is de data real-time beschikbaar, of werkt het systeem met vertraging?

Een veelvoorkomend probleem bij klantcontact-organisaties is dat telefonie, chat en e-mail in aparte systemen leven die niet met elkaar praten. Medewerkers wisselen tussen meerdere schermen en het management heeft geen centraal overzicht. In dat geval is het dashboard slechts zo goed als de meest beperkte databron. Investeer daarom eerst in het verbinden van je bronnen voordat je een uitgebreid dashboard bouwt.

Hoeveel KPI’s moet een dashboard maximaal bevatten?

Een effectief KPI-dashboard bevat maximaal vijf tot zeven KPI’s per doelgroep. Meer dan zeven KPI’s tegelijk verwerken mensen cognitief niet goed, waardoor ze terugvallen op de cijfers die ze al kennen en de rest negeren.

De vuistregel is eenvoudig: als je niet binnen tien seconden kunt zeggen wat de belangrijkste actie is die het dashboard van je vraagt, bevat het te veel informatie. Een goed dashboard dwingt tot focus. Dat betekent ook dat je keuzes moet maken en sommige interessante cijfers bewust buiten het hoofdoverzicht houdt. Die informatie kan beschikbaar zijn via een drill-down of een apart rapport, maar hoort niet in de primaire weergave.

Weersta de verleiding om "alles wat beschikbaar is" te tonen. Meer data geeft niet automatisch meer inzicht. Minder, maar relevanter, werkt beter.

Waarom gebruiken medewerkers een nieuw dashboard vaak niet?

Medewerkers gebruiken een nieuw dashboard niet omdat het niet aansluit op hun dagelijkse werk, te complex is, of omdat ze niet begrijpen hoe ze de informatie moeten interpreteren. Adoptie mislukt bijna altijd door een gebrek aan betrokkenheid bij de ontwikkeling, niet door de technologie zelf.

De meest voorkomende redenen voor lage adoptie zijn:

  • Het dashboard is gebouwd zonder input van de mensen die het moeten gebruiken
  • De KPI’s sluiten niet aan op wat medewerkers zelf kunnen beïnvloeden
  • Er is geen uitleg gegeven over wat de cijfers betekenen en hoe je erop reageert
  • Het dashboard vervangt een vertrouwde werkwijze zonder duidelijk voordeel te bieden
  • Technische drempels maken het lastig om het dashboard snel te openen

Een dashboard dat mensen niet vertrouwen, gebruiken ze niet. Als medewerkers vermoeden dat de data niet klopt of dat de KPI’s worden gebruikt om hen te controleren in plaats van te ondersteunen, verdwijnt het dashboard snel naar de achtergrond.

Hoe zorg je dat je team het dashboard dagelijks raadpleegt?

Je zorgt dat je team een dashboard dagelijks raadpleegt door het onderdeel te maken van bestaande routines, de weergave te vereenvoudigen tot wat direct bruikbaar is, en medewerkers actief te betrekken bij de inrichting. Gewoontevorming begint bij relevantie en gemak.

Concrete stappen die werken:

  • Verwerk het dashboard in het dagelijkse standup of teamoverleg: als het dashboard de basis is voor een dagelijks gesprek van vijf minuten, raken mensen er vanzelf mee vertrouwd.
  • Maak het dashboard de startpagina van de werkplek: zorg dat het dashboard automatisch opent bij het starten van de werkdag.
  • Geef medewerkers eigenaarschap: laat teams meedenken over welke KPI’s voor hen relevant zijn. Eigenaarschap vergroot betrokkenheid.
  • Vier verbeteringen die zichtbaar zijn in het dashboard: als een team ziet dat hun inspanningen leiden tot een betere FCR of hogere CSAT, werkt het dashboard als motivator.
  • Houd het simpel en snel: een dashboard dat meer dan drie seconden laadt of moeilijk te lezen is op een gewoon scherm, verliest de strijd met een snelle Excel.

De sleutel is dat het dashboard als hulpmiddel wordt ervaren, niet als controlemiddel. Teams die het dashboard zelf als nuttig beschouwen, gebruiken het zonder dat daar een verplichting voor nodig is.

Hoe Pegamento helpt met een effectief KPI-dashboard voor klantcontact

Wij begrijpen dat een dashboard alleen waarde heeft als het aansluit op de systemen en processen die jouw team dagelijks gebruikt. Gefragmenteerde data uit losse systemen is een van de grootste obstakels voor goede stuurinformatie, en dat is precies waar wij het verschil maken.

Met onze contactcenter-technologie brengen we telefonie, chat, e-mail en andere kanalen samen in één platform. Dat geeft je een betrouwbare databasis voor een dashboard dat écht werkt. Wat we voor je kunnen betekenen:

  • Centraliseren van klantcontactdata uit meerdere kanalen naar één overzicht
  • Inrichten van rapportages en dashboards die aansluiten op jouw KPI’s en doelgroepen
  • Verbinden van bestaande systemen zonder dat je alles hoeft te vervangen
  • Ondersteuning van je team bij de adoptie en het dagelijks gebruik
  • Alles onder één dak: van implementatie tot beheer en doorontwikkeling

We werken met slimme combinaties van bewezen modules, zodat je een oplossing op maat krijgt zonder kostbare en tijdrovende bouw vanaf de grond. Wil je weten hoe jouw klantcontact-omgeving eruitziet als data, telefonie en rapportage samenwerken? Neem contact op en we denken graag met je mee.

Veelgestelde vragen

Hoe lang duurt het gemiddeld om een KPI-dashboard voor klantcontact op te zetten?

De doorlooptijd hangt sterk af van de staat van je databronnen en de complexiteit van je omgeving. Een eenvoudig operationeel dashboard op basis van één systeem kun je in enkele weken inrichten. Als je meerdere kanalen en systemen moet koppelen, reken dan op één tot drie maanden. De grootste tijdwinst zit in het vooraf goed definiëren van je KPI's en het afstemmen van definities tussen systemen, zodat je tijdens de bouw geen stappen terug hoeft te zetten.

Welke veelgemaakte fouten moet ik vermijden bij het inrichten van mijn dashboard?

De meest gemaakte fout is beginnen met de beschikbare data in plaats van met de vraag welke beslissingen het dashboard moet ondersteunen. Andere valkuilen zijn: te veel KPI's opnemen, geen onderscheid maken tussen operationele en strategische gebruikers, en het dashboard lanceren zonder begeleiding of uitleg aan het team. Een dashboard dat gebouwd is zonder input van de eindgebruikers verdwijnt vrijwel altijd snel in de la.

Wat doe ik als mijn databronnen inconsistente of onbetrouwbare data bevatten?

Begin dan niet met het bouwen van een dashboard, maar eerst met het opschonen en harmoniseren van je data. Stel gezamenlijke definities vast voor begrippen als 'afgehandeld contact' of 'wachttijd', en leg die vast in een datadictionary. Onbetrouwbare data in een mooi dashboard ondermijnt het vertrouwen van je team sneller dan geen dashboard. Investeer liever een paar weken in datakwaliteit dan maanden in een dashboard dat niemand vertrouwt.

Kan ik een KPI-dashboard ook inzetten voor thuiswerkende medewerkers?

Ja, en voor thuiswerkende teams is een goed dashboard eigenlijk nog belangrijker dan op kantoor. Omdat de informele afstemming op de werkvloer wegvalt, biedt een centraal dashboard houvast en zorgt het voor een gedeeld beeld van de prestaties. Zorg wel dat het dashboard toegankelijk is via een browser zonder VPN-omwegen, snel laadt en goed leesbaar is op een laptop- of desktopscherm. Koppel het dashboard aan een kort dagelijks online standup om betrokkenheid te behouden.

Hoe stel ik realistische targets in voor mijn KPI's?

Begin met het verzamelen van historische data om een baseline te bepalen: wat zijn je huidige gemiddelde scores op FCR, AHT en CSAT? Stel targets vervolgens in op basis van wat haalbaar is met gerichte verbetering, niet op basis van wat ideaal zou zijn. Benchmarks uit de sector kunnen als referentie dienen, maar houd er rekening mee dat die sterk variëren per branche en contacttype. Bespreek targets samen met het team, zodat ze als realistisch en eerlijk worden ervaren in plaats van als opgelegd.

Hoe vaak moet ik mijn KPI-dashboard herzien of bijwerken?

Plan minimaal één keer per kwartaal een evaluatiemoment in waarbij je met het team bespreekt of de KPI's nog relevant zijn en of het dashboard nog aansluit op de dagelijkse praktijk. Klantcontact-omgevingen veranderen snel door nieuwe kanalen, proceswijzigingen of verschuivende klantbehoeften. Een dashboard dat zes maanden geleden perfect was, kan nu verouderd zijn. Kleine aanpassingen, zoals het toevoegen van een nieuw kanaal of het aanpassen van een target, kun je doorlopend doen.

Is een KPI-dashboard ook zinvol voor kleinere klantcontact-teams?

Absoluut. Ook voor teams van vijf tot tien medewerkers biedt een eenvoudig dashboard direct voordeel, omdat het giswerk en handmatig rapportages samenstellen vervangt. Voor kleine teams hoeft een dashboard niet complex te zijn: zelfs een overzicht van drie tot vier kernmetrieken dat dagelijks automatisch wordt bijgewerkt, geeft teamleiders en medewerkers al veel meer grip dan werken op gevoel. Begin klein, bewijs de waarde, en breid daarna uit.

Meer blogs

Download hier de whitepaper

Verdiep je kennis met de whitepapers van Pegamento.

Joost Schaap-Account manager Pegamento

Joost Schaap

Senoir Account Manager

Als een klant contact opneemt met een organisatie omdat deze een klacht heeft dan is het cruciaal dat de medewerker van de organisatie begint met goed te luisteren. Wat betekent deze klacht voor de klant en ook voor de eigen organisatie? Hoe is deze klacht op te lossen? Nadat er goed geluisterd is heeft de medewerker de juiste informatie nodig zodat er een oplossing kan worden geboden.

Dit stuk is geschreven door Joost Schaap, werkzaam als Account Manager bij Pegamento.

Tim Treurniet-AI-developer Pegamento

Tim Treurniet

Designer of Intelligent Systems

Echte jeugdhelden heb ik nooit gehad. Maar achteraf gezien, geloof ik dat figuren als Willie Wortel of Dexter’s lab misschien wel invloed op mij hebben gehad. Ik krijg energie van het echt zelf maken van innovatieve en nuttige producten. Niets zo leuk als het effect zien van een project waarmee een saaie taak geautomatiseerd is, of een complex proces opeens toegankelijk geworden is.

Een mooi bruggetje naar mijn foto is het fysieke aspect van mijn werk. Door te werken met beeldherkenning ben ik vaak heel direct verbonden met de fysieke wereld en is mijn werk meer dan enkel programmeren. Onze beeldherkenningssoftware waarborgt bijvoorbeeld de veiligheid op bruggen, volgt spelers op een voetbalveld of gebruikt je eigen smartphone om jezelf accuraat te meten. Deze combinatie tussen fysiek en digitaal zorgt voor variatie en extra uitdaging. Voor mij zijn dit de belangrijkste redenen voor mijn interesse en enthousiasme in wat ik doe!

Dit stuk is geschreven door Tim Treurniet, werkzaam Designer of intelligent systems bij Pegamento.

Vera van der Plas-UI-UX designer

Vera van der Plas

UI/UX Designer

Als UX/UI designer houd ik mij dagelijks bezig met het omzetten van complexe data naar gebruiksvriendelijke visualisaties. Dit alles afgetopt met een digitaal likje verf wat de aandacht van de bezoeker moet trekken om in actie te komen.

Eén van de interessante kanten van dit vakgebied vind ik de effecten die kleine aanpassingen, zowel tekstueel als visueel, kunnen hebben op de conversie. De psychologische impact die een simpele achtergrondkleur van een CTA-knop heeft op ons gedrag is groot. Die kleur kan namelijk bepalen of jij dat product wel of niet gaat kopen.

Wat wij zien en hoe onze hersenen deze informatie verwerken en interpreteren fascineert mij. De mogelijkheden om potentiële klanten onbewust te wijzen in de door jouw gekozen richting zijn eindeloos. 
Ik hoop mijn expertise in de toekomst vaker toe te passen binnen onze oplossingen.

Dit stuk is geschreven door Vera van der Plas, werkzaam als UX/UI Designer bij Pegamento.

Fouad Rahaoui-Finance Pegamento

Fouad Rahaoui

Financial Controller

Een Financial Controller moet binnen een bedrijf niet alleen een expert zijn op het gebied van Finance. Je moet ook kennis hebben van de laatste IT-ontwikkelingen. Want die gaan ook in de wereld van Finance heel erg snel.

Bij Pegamento kan ik alles leren over de laatste IT-ontwikkelingen. Zoals de laatste ontwikkeling op het gebied van Machine learning and deep learning.

Via deze toepassingsgebieden kan ik als Financial Controller de financiële bedrijfsprocessen binnen Pegamento verder automatiseren en verbeteringen doorvoeren voor de automatische verwerking van financiële gegevens.

Dit stuk is geschreven door Fouad Rahaoui, werkzaam als Financial Controller bij Pegamento.

Ernst Vegter-Business consultant Pegamento

Ernst Vegter

Business Consultant

Gastheerschap is één van mijn diepste drijfveren.
Niet zo gek natuurlijk dat klantenservice een rode draad in mijn carrière is. Aspecten van gastheerschap is in staat zijn te verbinden, te faciliteren maar voornamelijk iemand oprecht welkom te laten voelen. Mijn intuïtie is daarin mijn grootste goed om mezelf te kunnen verplaatsen in het momentum en beleving van een gast. Een klant is mijn gast.

Gevoed door diverse zintuigen vormt zich een beeld rondom de klant. Ik luister naar wat er gezegd wordt, kijk naar mimiek, proef de onderliggende toon en krijg een gevoel bij de aan te pakken uitdaging. Er vormt zich een beeld dat letterlijk op mijn netvlies komt. Ik moet het kunnen zien. Als ik het zie kan ik het maken.

Het is daarin de kunst om eenvoud na te streven, de klant een warm gevoel te geven dat het probleem is begrepen, goed advies ontvangt, gefaciliteerd en zorgvuldig wordt begeleid naar de oplossing. Vertrouwen, verbinden en ontzorgen.

Het gevoel als een gast na een lange vermoeiende reis bij jouw hotel aankomt, voor de openhaard kan zitten, een goed glas wijn krijgt aangereikt en zorgeloos naar het vuur kan staren. Mijn gast weet dat het goed komt.

Dit stuk is geschreven door Ernst Vegter, werkzaam als Business Consultant bij Pegamento.

Gunisch-AI-developer Pegamento

Gunish Alag

AI Developer

A picture is worth a thousand words, is an expression most of us have heard. We see a lot of things around us on a daily basis and subconciously have the ability to recognize and understand them. This ability of humans to me seem bizarre.

As a computer vision developer at Pegamento that is what I do, break down complex problems and turn them into solutions using images by meticulously extracting useful data.
With the world moving forward and new technologies emerging, complicated problems which were difficult to solve a decade earlier suddenly seem possible and viable. The future is full of new challenges and I look forward to them.

This story is written by Gunish, working as an AI developer at Pegamento.

Ewold Jansen-Service engineer Pegamento

Ewold Jansen

Service & Support Engineer

Het aanhoren van wensen die een klant heeft of de problemen waar een klant tegenaan loopt is belangrijk om ze vervolgens goed te kunnen helpen. In beide gevallen denk ik mee naar de juiste oplossing.

Als de klant met een wens naar ons toekomt weten ze niet wat alle mogelijkheden zijn. In deze adviseer ik ze om de juiste keuzes te maken. Bij problemen is het aanhoren ervan van belang. Een probleem ontstaat bijvoorbeeld door een verkeerde handeling. Door hierin goed te communiceren kunnen veel problemen snel opgelost worden door het goed uit te leggen. Door slechte communicatie kan een klein probleem heel groot worden.

Dit stuk is geschreven door Ewold Jansen, werkzaam als Service & Support Engineer bij Pegamento.

Andre Glasbergen-Scrum master Pegamento

Andre Glasbergen

Scrum Master

Na het afronden van mijn studie ben ik bij een jong Pegamento met heel veel ambitie en enthousiasme begonnen als ontwikkelaar. In de eerste jaren leerde ik alles over processen automatiseren, nu beter bekend als RPA. Vaak heb ik mijn hersenen moet laten kraken om de werkinstructie om te zetten naar een logische functie, met niet al te veel If-statements, zodat de robot het werk kon uitvoeren.

Ik ontwikkelde door en ging als consultant aan het werk. Goed luisteren naar de klant en ondersteunen in de pre-sales fase van projecten. Het uitvoeren van projecten en luisteren lag mij erg goed. Het was een kleine, maar logische, stap om nu als Scrum Master en Projectmanager aan de slag te zijn. Ik begeleid nu al een paar jaar projecten. Zoals RPA, Cloudapplicaties en AI, volgens the Human lead agile aanpak, We bouwen dit met een groot team van specialisten.

Dit stuk is geschreven door André Glasbergen, werkzaam als Scrum Master bij Pegamento.

Ensar Ari-IT-engineer Pegamento

Ensar Ari

IT Engineer

Goede communicatie tussen klant en organisatie is erg belangrijk. Als organisatie wil je natuurlijk goed bereikbaar zijn voor je klanten. Hetzij via Social Media kanalen of via de oude vertrouwde telefoon. Vaak weten organisaties niet precies hoe zij hun telefoonlijn ingeregeld willen hebben. Daarom help ik ze graag met meedenken en breng ik ze zo op ideeën. Ik geloof dat er voor elk probleem wel een oplossing te vinden is. Alleen heb je soms iemand nodig die net even wat anders naar de situatie kijkt.

Dit stuk is geschreven door Ensar Ari, werkzaam als IT Engineer bij Pegamento.

Nini Heerings-Chief Happiness Officer Pegamento

Nini Heerings

Chief Happiness Officer

"Je leert iemand beter kennen door een uur spelen dan door een jaar praten."

Deze quote van Plato is helemaal raak voor mij. Daarom verbind ik mensen graag spelenderwijs met elkaar. Want tijdens het spelen sta je helemaal aan, al je zintuigen aan het werk.
In mijn geweldige rol als Chief Happiness Officer wil ik dat doen door collega’s in verbinding met elkaar en met de organisatie te brengen. Op een creatieve en speelse manier, passend bij Pegamento.

Als ik niet aan het werk ben breng ik ook graag mensen in verbinding met elkaar. Dit doe ik door het organiseren van De Speeltuin, waarbij volwassenen spellen spelen die je vroeger op het schoolplein, in de gymzaal of op het buurtpleintje speelde. Het pure gevoel van plezier, totale ontspanning en geen gedachten aan iets anders dan het spelen. Dát gevoel is het doel.

Dit stuk is geschreven door Nini, werkzaam als Chief Happiness Officer bij Pegamento.

Ger Koedam-Communicatie & Marketing Pegamento

Ger Koedam

Marketing & Communicatie

Hoe kan ik je helpen? Dat is zo’n beetje de eerste vraag die ik stel als ik met mensen praat die nieuwsgierig zijn naar onze dienstverlening. In zo’n gesprek is de inzet van zintuigen erg belangrijk. Want niet iedereen is hetzelfde. De één denkt in beelden, terwijl voor een ander juist woorden van belang zijn of hoe iets aanvoelt. Voor mij zijn gezichtsvermogen en gehoor de mooiste zintuigen, omdat zowel ogen als oren informatie opnemen en emoties kunnen overbrengen of verwerken.

Waarom gehoor? Omdat luisteren essentieel is bij contact. En het is de sleutel tot het ontgrendelen van waardevolle inzichten.

Deze vaardigheid heb ik al vroeg ontwikkeld. Als kind genoot ik van hoorspelen op de radio, waarbij ik de verhalen in mijn hoofd tot leven bracht. 

Pim Ritmijer-Software developer Pegamento

Pim Ritmeijer

Software Developer

Programmeren is meer dan alleen ‘code kloppen’. Voor mij is luisteren naar wat de klant wil en dat in beeld brengen een belangrijk gedeelte van het software ontwikkelen.

Actief luisteren naar een klant om het volledige verhaal van de klant te begrijpen is cruciaal voordat er een oplossing gebouwd wordt. Wanneer je het verhaal van een klant begrijpt kan je samen nadenken over een oplossing die de klant echt helpt.

Het visualiseren van oplossingen is de volgende stap voor mij. Wat wordt de route die we gaan beklimmen om naar een oplossing te komen? Welke uitdagingen gaan we tegen komen om naar de top te gaan?

Net als bij klimmen is een goede voorbereiding waardevol. Ondanks dat je niet op alles kan voorbereiden helpt de voorbereiding om de applicatie zo goed mogelijk bij de wensen van de klant aan te laten sluiten.

Wat is programmeren toch een mooi en boeiend vak.

Dit stuk is geschreven door Pim Ritmeijer, werkzaam als Software Developer bij Pegamento.

Denise Verhoef-Software developer Pegamento

Denise Verhoef

Software Developer

Horen doe je als programmeur veel maar nadenken ook bijvoorbeeld als je de opdracht krijgt om een behoefte van de klant in elkaar te zetten. Als de klant graag een functie voor zijn applicatie wil hebben is het van belang dat je als programmeur goed gaat nadenken welke functies functioneel zijn en welke functies dat niet zijn. Op die manier zet je een zo goed mogelijk functionerende applicatie in elkaar en heeft de klant een goed eindproduct. Het omzetten van behoeften naar code tot functionaliteit vind ik interessant.

Momenteel loop ik stage bij Pegamento en volg ik de opleiding Software Developer. Zelf krijg ik veel informatie die je moet verwerken en toepassen. Het leuke hiervan is dat je weer nieuwe dingen kan leren maar ook dat je kunt ervaren hoe dat nou in het echte bedrijfsleven gaat. Vorig jaar ben ik begonnen met deze opleiding en wist ik vooraf nog niks van programmeren. Nu kan ik mijn eigen weg al een beetje vinden met programmeren en ik vind het dan ook leuk om er mee aan de slag te gaan. Dat je van een lege pagina tot een functionele applicatie kan komen door middel van code is gaaf!

Dit stuk is geschreven door Denise Verhoef, werkzaam als stagiaire Software Developer bij Pegamento.

Remco Pabst-Business consultant Pegamento

Remco Pabst

Computer Vision & AI Lead

Innovatieve software technologie inzetten voor mens of bedrijf om ‘dingen’ makkelijker en slimmer te maken is echt een drijfveer. Daarom spreekt de verbinding tussen de zintuigen me het meest aan. Onze hersenen verbinden de zintuigen net als een bedrijfsproces mens, systeem (data) en logica verbindt. Ze registreren en triggeren een actie, precies hoe het in een optimale workflow zou moeten gaan. Heel tof wat er tegenwoordig al mogelijk is als we daar ook nog eens heel veel rekenkracht aan toevoegen.

Horen betekent ook veel. Niet omdat ik iedere dag graag naar Jazz, Soul, Deep House of Focus-achtige muziek luister én goed moet kunnen luisteren om een wens of pijnpunt te interpreteren, maar meer omdat niet iedereen over alle zintuigen kan beschikken. Denk aan hem of haar met een visuele beperking. Dat we in nauwe samenwerking AI, TTS/STT technologie (wat nog volop in ontwikkeling is) mochten toepassen voor deze vaak ondermaats bediende groep mensen in de digitale wereld van nu en om daar de interactie en beleving mee te verbeteren geeft mij dan ook mega veel energie en betekenis aan wat ik met technologie probeer te doen; waarde creëren.

Dit stuk is geschreven door Remco, werkzaam als Business Consultant bij Pegamento.

Thomas de Wolf-Vision Engineer Pegamento

Thomas de Wolf

R&D Director

Toen ik ooit moest gaan kiezen welke studie ik ging doen, kon ik die keuze lastig maken. Ik had interesse in techniek, maar wat ik het liefste wilde doen was gewoon samen met een team werken aan een gezamenlijk doel.

Tot op de dag van vandaag is dat nog steeds wat ik het liefste doe. De techniek is beeldherkenning geworden en het team de computer vision afdeling van Pegamento. Logisch dus dat qua zintuig ik uitkom op ‘zien’. Door met onze beeldherkenning oplossingen dingen te zien in de echte wereld, lossen we met ons hele team relevante problemen op voor onze klanten. En door de variatie in klanten zijn de plekken waar onze oplossingen terecht komen nooit hetzelfde. Zo sta ik het ene moment in de controlekamer van een brug en de volgende dag aan een productielijn voor broodjes of tussen de hekken van een TBS kliniek.

Dit stuk is geschreven door Thomas de Wolf, werkzaam als Computer Vision & AI Lead bij Pegamento.

Rob Roode-Research Development

Rob Roode

Research & Development

Patronen herkennen en automatiseren. Taken waar we continu aan werken bij de implementatie van onze robots bij Pegamento. Mijn 2 Drentsche Patrijshonden zijn jachthonden en zeker geen robots. Het jachtinstinct en intuïtie zit in basis in de genen. Het blijven aanbieden van nieuwe trainingsvormen heeft ze geleerd om zelfstandig in de jacht situaties te herkennen en te handelen. Ook ‘unsupervised’, al ben ik niet in de buurt.

Maar als je een brein iets probeert aan te leren, gaat het ook zaken zien die je niet verwacht. Honden halen haarfijn de kleinste afwijking in je stem of aanwijzing. Dat gaan herkennen en weer corrigeren is misschien wel de meeste complexe uitdaging. Maar in ons werk levert dat voor de mooie opdrachtgevers voor wie we mogen werken vaak de mooiste nieuwe inzichten op!

Dit stuk is geschreven door Rob, oprichter van Pegamento en verantwoordelijk voor Marketing en R&D.

Serge Poppes-CEO Pegamento

Serge Poppes

CEO

Gevoel. Dat is het mooiste waar Pegamento voor staat. Gevoel voor techniek in de breedste zin van het woord. Niet alleen gevoel voor de spannende zaken zoals AI, maar ook voor de basis van communicatie.

Het allermooiste aan mijn werk is verkopen, luisteren, vertalen en meedenken aan wat er werkelijk toe doet. De digitale transformatie brengen wij met een mooi team aan!
De diversiteit van ons team, hoe scherp we zijn, maar vooral de prachtige zaken die we mogen maken geeft mij een extreem goed gevoel. Vandaar dat ik intuïtief voor het zintuig ‘gevoel’ heb gekozen.

Gevoel geeft leven en differentiatie!